Prażmów, ul. Aleja Kasztanów

Obiekt handlowy , 720 m2

989 000 PLN

Dane nieruchomości:

Numer oferty: 321525
Powierzchnia: 720 m2
Powierzchnia działki: 5 500 m2
Rok budowy: 1820
Cena za m2: 1373.61 PLN
Cena: 989 000 PLN

Opis nieruchomości:

Wskazana cena jest ceną wywoławczą.

Zapraszam na prezentacje podczas dnia otwartego 15 lipca w godzinach 11:00-15:00 oraz składania ofert.

Obowiązują zapisy telefoniczne.

Historia Gorzelni sięga początków XIX wieku, kiedy to Rodzina Ryxów postanowiła założyć w Prażmowie swoją siedzibę. W 1820 roku wybudowali tutaj swój dwór, a następnie powstały budynki gospodarcze, w tym także Gorzelnia.
Posiadali oni rozległe tereny, prowadząc gospodarstwo rolne inwestowali.
Sam budynek Gorzelni pełnił również funkcje mieszkalne. W piwnicach produkowano wyroby alkoholowe. Na parterze i piętrze mieszkano.
Projektując Gorzelnię zadbano o to by była ona reprezentatywna, a właściciele dumni ze swojego majątku.

Powierzchnia użytkowa całego dworku 720 m2. Obiekt ma trzy kondygnacje: piwnicę z oknami, parter z salą balową z antresolą i łazienkami oraz pokoje gościnne z łazienkami.

Głównym wejściem wchodzimy do piwnicy, która jest podzielona na 2 duże sale oraz część barową i kącik dla dzieci. Stylowe zamkowe wnętrza pomieszczą wygodnie do 100 osób. Grube solidne ściany chronią przed upałem latem oraz utrzymują ciepło w zimie.

Po prawej stronie znajduje się wejście do sali balowej z antresolą która pomieści do 200 osób przy stołach.
Antresola jest połączona z pokojem wypoczynkowym w którym można na przykład zorganizować pokój panny młodej podczas wesela.

Z antresoli można przejść korytarzem do pokoi gościnnych lub pozostawić tylko niezależne wejście do części mieszkalnej które znajduje się po lewej stronie budynku. W tej części znajduje się 7 pokoi w których można zorganizować noclegi dla gości lub kameralny hotel. Jest też kuchnia oraz łazienki.

Obiekt znajduje się na działce mającej 5500 m2, bardzo blisko uroczej skarpy oraz rzeczki Jeziorki z pięknym starodrzewem. Z okien możemy podziwiać piękny widok na łąki z wypasającymi się końmi z sąsiedniej stadniny. Podczas imprez można zorganizować przejażdżki konne oraz bryczką.

Budynek jest w bardzo dobrym stanie. Przechodził prace konserwacyjne. Stan zachowania: bardzo dobry. Elewacja jest odnowiona. Części boczne i tylna wymagają otynkowania.
Ogrzewanie biomasą lub gazem. Dostępne wszystkie media.

Na zewnątrz można zorganizować imprezę plenerową. Jest murowany barek z grillem, plac zabaw dla dzieci i dużo miejsca do ustawienia stołów i nawet sceny.

W dworku można zamieszkać ciesząc się otaczającą naturą i jednocześnie wygodnym i szybkim dojazdem do stolicy. W odległości 300 metrów znajduje się szkołą średnia, sklepy i przystanek autobusowy.

Nieruchomość nadaję się też pod inwestycję.
Obecnie w Gorzelni funkcjonuje prężnie rozwijająca się restauracja, która dzierżawi obiekt, a całość można by zaadoptować na pensjonat z gotowym zapleczem gastronomicznym.

Lokalizacja:

Skontaktuj się z agentem :
Halina Charłamowa

Telefon : 794701907

biuro@ew-reals.pl