Mikołajów, ul.

Dom (Dworek) , 280 m2

299 000 PLN

Dane nieruchomości:

Numer oferty: 149383
Powierzchnia: 280 m2
Powierzchnia działki: 2 078 m2
Liczba pokoi: 8
Rok budowy: 1793
Cena za m2: 1067.86 PLN
Cena: 299 000 PLN

Opis nieruchomości:

Zabytkowy, dobrze utrzymany dworek z 1793roku.

Fantastyczna lokalizacja u stóp gór Bardzkich.Polecam fantastyczną zabytkową nieruchomość zlokalizowaną w zacisznej miejscowości pod Srebrną Górą w powiecie Ząbkowickim.

Obiekt położony jest na działce o powierzchni 0,2078ha. Powierzchnia całkowita budynku to około 280m2.

Budynek jest w stale użytkowany. Do roku 1992 mieścił szkołę a od roku 1994 stanowi prywatną własność. Obecnie prowadzona jest działalność agroturystyczna oraz jest zamieszkiwany przez właściciela.

Dom posiada dwie kondygnacje mieszkalne.

Na parterze znajdują się trzy sypialnie, dwie przestronne sienie, duża sala kominkowa, kuchnia oraz łazienka. Wszystkie pomieszczenia za wyjątkiem łazienki są w układzie amfilady. Pomieszczenia są wyjątkowo przestronne. Sypialnie mają po około 22 do 25 m2 oraz wysokość 3,5m. W dwóch pokojach narożniki ścian są zaokrąglone, co daje wyjątkowy efekt. Zachowana jest oryginalna XVIII wieczna stolarka wewnętrzna. Podłogi pokryte są panelami położonymi na starych, lecz nieźle zachowanych deskach. Na całej powierzchni dolnej kondygnacji rozprowadzone jest nowe ogrzewanie centralne zasilane piecem wszystkopalnym. Ta część domu jest w ciągłym użytkowaniu, dzięki czemu zachowana jest w dobrej kondycji.

Piętro domu składa się z czterech sypialni i dużego holu. Położone jest pod dachem mansardowym. Okna do pokoi znajdują się na ścianach szczytowych. Górna kondygnacja wymaga remontu. Jej łączna powierzchnia to około 140m2.

Wszystkie prace remontowe wykonane w ostatnim czasie odbywały się pod nadzorem i za zgodą konserwatora zabytków.

Dodatkowe powierzchnie znajdują się na strychu oraz w piwnicy. Piwnica dzięki stałej, niskiej temperaturze doskonale nadaje się na skład win lub spiżarnię.

Nad domem biegnie trasa rowerowa, a obok domu szlak turystyczny z Ząbkowic Śląskich do Srebrnej Góry.
Bliskość atrakcji Kotliny Kłodzkiej i Pogórza Sudeckiego sprawia, że miejsce jest świetną bazę wypadową dla zmotoryzowanych turystów. W okolicy wiele atrakcji dla miłośników pieszych wycieczek ( Sowia Góra, Szczeliniec Wielki , Śnieżnik), dla miłośników militariów (Twierdza Srebrnogórska i Kłodzka).

Gorąco polecam i zapraszam na prezentację.

Lokalizacja:

Skontaktuj się z agentem :
EAST WEST REALS
Spółka z o.o. Świat Nieruchomości

Telefon : +48 794 701 907

biuro@ew-reals.pl